Përmbyset varka në brigjet e Meksikës, vdesin tetë emigrantë kinezë

Bota

Përmbyset varka në brigjet e Meksikës, vdesin tetë

Tetë emigrantë kinezë janë gjetur të vdekur në brigjet e Meksikës jugore, pasi varka e tyre u përmbys.

Trupat e viktimave, 7 gra dhe 1 burri u gjetën në një plazh në San Francisko del Mar, Oaxaca.

Udhëtimet me varkë në brigjet e Meksikës përdoren shpesh nga migrantët që shpresojnë të kalojnë në SHBA në një përpjekje për të anashkaluar pikat e kontrollit në rrugët tokësore të monitoruara nga afër.

ME TE LEXUARAT