Kush jemi

Kontakt

Kush jemi

Lajmifundit.al transmetoi online per here te pare ne 9 qershor 2009 si nisme e studenteve te Gazetarise ne Universitetin e Tiranes per nje media te lire, qe i percjell lajmet pa censure.

Nga ajo kohe, portali Lajmifundit ka zgjeruar gamen e informacionit dhe te rubrikave duke u kthyer ne nje databaze te vertete dhe jetegjate te lajmeve dhe informacionit, jo vetem sa i perket zhvillimeve te fundit minute pas minute, por edhe ngjarjeve kryesore qe kane mbizoteruar ne Shqiperi, Kosove, Rajon dhe Bote.

Nga viti 2010 e ne vazhdim, nga lajmet ne web, Lajmifundit.al revolucionarizoi transmetimin e informacioneve, fotove dhe videove ne rrjetet sociale duke krijuar nje komunitet te gjere nga te gjitha hapesirat shqipfolese permes faqes zyrtare ne Facebook.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Lajmifundit.al mund te ndiqet ne nje version profesional edhe ne aplikacionet tona zyrtare ne Lajmifundit App Store per pajisjet Apple dhe Lajmifundit ne PlayStore per pajisjet Android.

Lajmifundit.al eshte edhe ne instagram ne faqen zyrtare te lajmifundit ne instagram.

Zyrat qendrore te Lajmifundit.al ndodhen ne Tirane. Portali eshte i dedikuar te ruaje gjuhen shqipe, te promovoje vlerat kulturore, historike, turistike dhe etnografike te shqiptareve nga te gjitha trojet.

Lajmifundit.al ka ne stafin e vet gazetare me eksperience mbi 23 vjecare ne tregun e medias ne Shqiperi nderkohe qe nderthur burimet njerezore me studente te rinj me talent dhe motivim per karriere ne Gazetari dhe Marketing.   

Lajmifundit eshte media e regjistruar prane organeve tatimpaguese ne Republiken e Shqiperise duke zbatuar detyrimet Kushtetuese e ligjore sa i perket rregullshmerise se aktivitetit nderkohe qe ruan me pasion pavaresine e linjes editoriale nga cdo subjekt politik apo cfaredo lloji tjeter.

Interesi publik eshte mbi gjithcka per ne dhe urdheruesi e kontrolluesi yne me i forte mbi gjithcka tjeter.  

Lajmifundit.al i shikon zhvillimet me objektivitet dhe deshiron nje te ardhme me te mire per shqiptaret ne Shqiperi, Kosove, Maqedonine e Veriut, Mal te Zi dhe kudo ne diaspore.

Portali Lajmifundit repsekton dhe zbaton standardet me te larta etike te gazetarise nderkombetare dhe ia nenshtron produktin filtrave te brandeve nderkombetare si Facebook dhe Google.

Ne zbatojme rigorozisht respektin ndaj dinjitetit njerezor, ndaj mbrojtjes se te dhenave per deshmitaret dhe te miturit, nderkohe qe shmangim permbajtjet jo etike, ato seksuale, si dhe materialet qe nxisin dhune dhe ekstremizem.

Ne punen tone ne mbeshtesim institucionet e pavarura dhe ligjzbatuese dhe duartrokasim luften ndaj krimit, korrupsionit dhe perparimin e Shqiperise dhe te Kosoves ne rrugen integruese.

Faqja zyrtare e Lajmifundit.al ne Facebook 

Faqja zyrtare e Lajmifundit.al ne Instagram

 

ME TE LEXUARAT