Thursday, April 18, 2019

Denoncim/ Kush e kishte mallin me destinacion Shqipërinë që u kap në Maltë

Pak ditë më parë, policia e Maltës kapi 91.2 kilogram kokainë të cilat po niseshin për në portin e Durrësit...
Read More
Denoncim/ Kush e kishte mallin me destinacion Shqipërinë që u kap në Maltë

Paralajmërimi i fortë, Rudina Hajdari: Opozita do hyjë në zgjedhjet lokale

Deputetja demokrate Rudina Hajdari, do të jetë kryetarja e grupit të pavarur parlamentar të Partisë Demokratike në Kuvend, dhe nga...
Read More
Paralajmërimi i fortë, Rudina Hajdari: Opozita do hyjë në zgjedhjet lokale

“Do hyjmë në zgjedhje”, Rudina Hajdari flet si kryetare e opozitës së re

Opozita e re ka krijuar grupet parlamentare në Kuvendin e Shqipërisë. Deputetët që pranuan mandatin nga listat e PD-së kanë...
Read More
“Do hyjmë në zgjedhje”, Rudina Hajdari flet si kryetare e opozitës së re

Vjedhja spektakolare në Rinas, LLeshaj godet aeroportin: Policia u njoftua 5 minuta me vonesë

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj deklaroi se policia eshte lajmeruar me vonese ne lidhje me vjedhjen e parave ne aeroportin...
Read More
Vjedhja spektakolare në Rinas, LLeshaj godet aeroportin: Policia u njoftua 5 minuta me vonesë

Lleshaj: Siguria kombëtare nuk cenohet nga 5 grabitës

Seanca plenare ka nisur me interpelancën e thirrur nga opozita e re me ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj për sigurinë...
Read More
Lleshaj: Siguria kombëtare nuk cenohet nga 5 grabitës

Opozita e re krijon grupet parlamentare, Rudina Hajdari në krye të deputetëve të PD-së

Ditën e sotme në seancen e radhës plenare në Kuvendin e Shqipërisë nga ana e deputetëve janë krijuar dy grupe...
Read More
Opozita e re krijon grupet parlamentare, Rudina Hajdari në krye të deputetëve të PD-së

Vettingu/ KPA përjashton nga sistemi gjyqtarin, Astrit Faqolli

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e gjykatës së Tiranës, Astrit Faqolli. Në korrik të vitit...
Read More
Vettingu/ KPA përjashton nga sistemi gjyqtarin, Astrit Faqolli

Arrestohet 21-vjeçari në Tiranë, mbante kallash në shtëpi

Një 21-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës ditën e sotme pasi posedonte municione luftarake dhe një armë zjarrikallashnikov. Sipas...
Read More
Arrestohet 21-vjeçari në Tiranë, mbante kallash në shtëpi

E enjtja e Kuvendit: Policia rrethon godinën, frikë nga protesta

Policia e Shtetit ka rrethuar edhe sot godinën e parlamentit të Shqipërisë për të parandaluar një protestë të mundshme nga...
Read More
E enjtja e Kuvendit: Policia rrethon godinën, frikë nga protesta

Shpërthim i fortë me tritol në Fushë Krujë, shkatërrohet mobileria, pronë e një gruaje

Nje shperthim i forte me tritol ka ndodhur në Fushë Krujë. Ngjarja sipas policise eshte lajmeruar rreth orës 00:00 të...
Read More
Shpërthim i fortë me tritol në Fushë Krujë, shkatërrohet mobileria, pronë e një gruaje

Gjykata mbyll përfundimisht dosjen e Agron Xhafajt: Nuk ka asnjë provë për trafik

Pas kërkesës së prokurorisë, Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur pushimin e hetimeve për vëllain e ish ministrit të...
Read More
Gjykata mbyll përfundimisht dosjen e Agron Xhafajt: Nuk ka asnjë provë për trafik

Portugali, autobusi del nga rruga, bie mbi shtëpi, shuhen 28 jetë

Një autobus me turistë gjermanë u u përmbys në ishullin portugez të Madeirës duke lënë 28 të vdekur dhe disa...
Read More
Portugali, autobusi del nga rruga, bie mbi shtëpi, shuhen 28 jetë

Del videoja, ja si ngarkohen me thasë paratë në Rinas, furgonat në rradhë te avioni

Publikohen pamje nga momenti i ngarkimit të parave në avion në Aeroportin e Rinasit. Një video e publikuar nga deputeti...
Read More
Del videoja, ja si ngarkohen me thasë paratë në Rinas, furgonat në rradhë te avioni

E FUNDIT/ I riu gjendet pa jetë në banesë pasi konsumoi…

Një i ri i identifikuar si Fation T., është gjetur pa shenja jete në një apartament tek kompleksi “Ana”, në...
Read More
E FUNDIT/ I riu gjendet pa jetë në banesë pasi konsumoi…

Arrestohet personi që urinoi tek dera e Kryeministrisë

Policia ka vënë në pranga personin i cili urinoi në derën e Kryeministrisë. Bëhet fjalë për shtetasin Florian Marku nga...
Read More
Arrestohet personi që urinoi tek dera e Kryeministrisë

Vendimi Holandës për vizat, Këshilli i Ambasadorëve: Një zhvillim negativ, një...

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë ka reaguar pas vendimit të Holandes për të vendosur sistemin e vizave për shqiptarët. Sipas deklratës ky është një zhvillim negativ...

Veseli: Kurrë s’do t’i falim bëmat e Serbisë në Kosovë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli ka bërë sot homazhe para lapidarit të të rënëve në Poklek të Drenasit. Në këtë fshat para 20...
Kliko per me shume info