Tronditet kombëtarja italiane, trajneri lajmëron se është dëmtuar ylli i skuadrës

Sport

Tronditet kombëtarja italiane, trajneri lajmëron se është

Në prag të Euro2020, Italia merr lajmin se është dëmtuar gjatë stërvitjes  mesfushori i Romës, Lorenzo Pellegrini.

Tronditet kombëtarja italiane, trajneri lajmëron se është

Lajmi u bë me dije nga mediat italiane, dhe tregojnë se trajneri Roberto Mancini ka thërritur kështu në kombëtare Gaetano Castovillin, i cili mund të jetë i gatshëm për t’iu bashkuar grupit blu, nëse Pellegrini nuk ia del të jetë pjesë e Evropianit.

Për Pellegrinin ky është një dëmtim i përsëritur, pasi edhe vitin e kaluar, ai ka pësuar të njëjtën dëmtim, në një ndeshje që Roma kishte me Lazion. Ndërkohë që sot është dita e fundit e ndryshimeve, në rast të lëndimeve serioze ose pozitivitetit të Covid-19.

 

ME TE LEXUARAT