"Ju kisha thënë...", Rama zbulon sekretin, pse Holanda ndryshoi qëndrim ndaj Shqipërisë në BE

Politikë

"Ju kisha thënë...", Rama zbulon sekretin, pse Holanda

Kryeministri Edi Rama reagoi pas lajmit se Holanda ka vendosur ti hape rruge dhe te mos pengoje me tej hapjen e negociatave mes Shqiperise dhe BE-se.

Sipas Rames, qendrimi skeptik ndaj Shqiperise lidhej vetem me zgjedhjet e brendshme ne Holande.

Kryeministri Rama postim ne Facebook:

????LAJM TJETËR I MIRË✌️

Parlamenti hollandez mbështet thirrjen e Konferencës së Parë Ndërqeveritare Shqipëri - BE për nisjen zyrtare të negociatave për anëtarësim????????????????????

*ju'a kisha thënë, pa u bërë zgjedhjet atje nuk kemi çfarë presim dhe ja, zgjedhjet mbaruan Shqipëria u zhbllokua????

Sidoqoftë faleminderit me mirënjohje se #SkaKohëPërPushim????????‍♂️

ME TE LEXUARAT