Tjetër tërmet në Shqipëri, ja sa ishte magnituda

Aktualitet

Tjetër tërmet në Shqipëri, ja sa ishte magnituda

Pas atij me epiqendër në Lezhë, një tjetër tërmet ka shkundur Shqipërinë mbrëmjen e kësaj të hëne.

Tërmeti me magnitudë 3 Rihter u regjistrua sonte në Gjirokastër. Mësohet se nga lëkundjet nuk ka dëme materiale.

Tjetër tërmet në Shqipëri, ja sa ishte magnituda

Tërmeti ka shkaktuar panik në qytetin ku lëkundja ishte dhe më e fortë.

Ky është tërmeti i dytë që shkund Shqipërinë brenda pak ditëve, pasi të dielën u regjistrua një tjetër lëkundje e fortë, 4.5 Rihter në Lezhë, që shkaktoi dëme të vogla.

ME TE LEXUARAT