Plagosje me armë në Kavajë, arrestohet autori, në pranga edhe dy policët

Aktualitet

Plagosje me armë në Kavajë, arrestohet autori, në pranga

Policia ka njoftuar për arrestimin e Ndriçim Jonuzit një ditë më parë, i akuzuar për plagosjen e Bledar Okshtunit në zyrat e Partisë Demokratike. Në pranga kanë rënë edhe dy policët, që akuzohen për moskallëzim të krimit.

“Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Kavajë u arrestuan shtetasit: N. T.(J.), 45 vjeç, për veprat penale "Armëmbajtja pa leje" dhe "Plagosja e rëndë me dashje", dhe D. T., 29 vjeç dhe M. Sh., 29 vjeç për veprën penale "Moskallëzim i krimit".

Këta shtetas ishin të shpallur në kërkim, pasi më datë 19.04.2021, shtetasi N. T. ka plagosur me armë zjarri në këmbë shtetasin B. O., ndërsa shtetasit D. T dhe M. Sh. nuk kanë kallëzuar për krimin”, njofton policia.

ME TE LEXUARAT