Termeti lekund Tiranen dhe disa qytete, dalin te dhenat paraprake

Aktualitet

Termeti lekund Tiranen dhe disa qytete, dalin te dhenat paraprake

ESMC ka bere publike te dhenat paraprake te termetit qe u regjistrua mbremjen e sotme ne Tirane, Durres, Kruje dhe Lezhe.

Termeti lekund Tiranen dhe disa qytete, dalin te dhenat paraprake

Sipas qendres rajonale te mbikqyrjes sizmike fuqia e lekundjes ka qene 5.0 (me vone u korigjua ne 4.8) nderkohe qe epiqendra ka qene 52 kilometer nga Tirana dhe 6 kilometer nga Lezha.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Raportimet e deritanishme te konfirmuara jane se termeti eshte ndjere ne Tirane, Durres, Kavaje, Lezhe, Kruje, Fushe Kruje dhe Shkoder.   /lajmifundit.com

ME TE LEXUARAT