Garë e vështirë në Gjakovë, ngushtohet rezultati mes AAK dhe VV

Kosovë&Rajon

Garë e vështirë në Gjakovë, ngushtohet rezultati mes

Vijon numërimi i votave në Kosovë. Mësohet se mes komunave ku po zhvillohet një garë e fortë është edhe Gjakova. Mimoza Kusari Lila ka ngushtuar epërsinë në krahasim me Ardian Gjinin. Gjini nga AAK ka 48,26% të votave, Kusari Lila nga VV 38,58%.

Nëse në kutitë e mbetura Gjini nuk arrin që të kalojë mbi 50%, atëherë komuna shkon në balotazh. Zgjedhjet lokale u mbajtën sot./abcnews

ME TE LEXUARAT