Ronaldo heq dorë nga futbolli, dëshira për tu rikthyer në Portugali dhe planet për të ardhmen

Sport

Ronaldo heq dorë nga futbolli, dëshira për tu rikthyer në

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo, shkruajnë mediat italiane, do qëndrojë deri në fund të kontratës në Serinë A, në skuadrën e Juventusit. Fjalë kanë dalë se këto 4 vitet e ardhshme, janë të fundit për Ronaldon në fushë. Mendohet se portugezi do të rikthehet në vendlindjen e tij, ku pas Jventusit, kërkon që ta mbyllë karrierën e tij në vendlindje.

Ndërkohë, për tu rikthyer në të tashmen, siç është bërë me dije disa ditë më parë, ardhmja e Ronaldos mund të marrë një kthesë të papritur nëse Juventus nuk arrin të kualifikohet për në Champions League sezonin e ardhshëm. Të dielën në Torino pritet të përcaktohet një pjesë e mirë e këtij objektivi teksa Juventus pret Milan.

ME TE LEXUARAT