Real Madrid kthen kokën tek Allegri, çfarë do bëhet me Zidanen?

Sport

Real Madrid kthen kokën tek Allegri, çfarë do bëhet me

Teksa jemi shumë afër merkatos së verës, kanë dalë zëra se Real Madrid do marrë Massimiliano Allegrin, pasi Florentino Perez e pëlqen shumë teknikun italian. Kujtojmë se ai tentoi ta rekrutojë edhe në vitin 2018.

Po Zidane? Dihet që rporti mes francezit dhe Perez nuk është aspak i mirë. Në çdo rast kur është pyetur për të ardhmen e Zidane presidenti Perez është kapur fort pas kontratës por pa qenë i qartë. As Zidane nuk është i sigurt për të ardhmen e tij, i pyetur mbi këtë temë u shpreh i bindur se në Madrid nuk e mban kontrata.

Real Madrid kthen kokën tek Allegri, çfarë do bëhet me

Nëse Zidane vendos të largohet, Allegri është opsioni i parë për Perez ndërsa për vetë Zidane në tavolinë janë dy pista, të marrë drejtimin e përfaqësueses franceze ose të pranojë sfidën për të drejtuar Juventus.

ME TE LEXUARAT