Juventus nxjerr kthetrat, kërkon të marrë me ngulm yllin e Lyon, trembet Barcelona

Sport

Juventus nxjerr kthetrat, kërkon të marrë me ngulm yllin e Lyon,

Ylli katalanas Memphis Depay po kërkohet me ngul nga Barcelona, pasi atij i përfundon kontrata më 30 qershor. Mediat spanjolle shkruajnë katalanasit e duan holandezit, por janë të frikësuar nga Juventusi.

Juventusi i ka bërë një ofertë 3 milionë euro më shumë në sezon dhe Depay me siguri do të duhet të mendohet mirë. Katalanasit deri më tani kanë bërë vetëm dy afrime zyrtare,  Sergio Aguero dhe Eric Garcia që u larguan me parametra zero nga Manchester City.

ME TE LEXUARAT