“I mbytur” nga lojtarë të vjetër, Milan ofron 40 milionë paund për 23-vjeçarin e Çelsit

Sport

“I mbytur” nga lojtarë të vjetër, Milan ofron 40

Një lajm ka ardhur nga mediat angleze, lidhur me kërkesat e Milanit. Mësohet se klubi kuq e zi kërkojnë 23-vjeçarin Tammy Abraham. Mësohet se nga konkurrenca e fortë tek Chelsea, edhe Tammy Abraham i cili po ashtu u promovua nga Lampard nuk po gjen më hapësira.

Tuchel ka në plan të parë Ëerner dhe më pas Giroud, ndërsa në merkato kërkon një goditje ‘big’ si Haaland apo Lukaku. Nga ana tjetër Milan dy sulmuesit kryesorë, Ibrahimoviç dhe Mandzukiç i ka 40 dhe 34 vjeç, ndërkohë që Abraham është sulmues tipik qendre që mund t’i zëvendësojë.

Milan deri më tani sipas mediave angleze ofron 40 milionë paund, dhe duhet të mposhtë rivalitetin e Ëest Ham në këtë garë.

ME TE LEXUARAT