Skandali i Onkologjikut, distancohet ministrja e Shëndetësisë: E patolerueshme, ndjej neveri

Politikë

Skandali i Onkologjikut, distancohet ministrja e Shëndetësisë: E

Tirane  - Ministrja e Shendetesise Albana Kociu eshet distancuar nga skandali i spitalit Onkologjik pas 7 urdherave te arrestit te leshuar nga Prokuroria per dy mjeke, nendrejtoreshen e QSUNT dhe kater persona te tjere.  

“Është e patolerueshme.

Ndjej neveri për ata që janë përfshirë në këtë skemë dhe nuk mund të lejojë që disa individë të njollosin bluzat e bardha.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Për mua jeni fajtorë edhe ju që ishit në dijeni dhe nuk keni reaguar”- ka thene Ministrja.

 

ME TE LEXUARAT