Nuk pranon humbjen, Mark Marku sulmon PS: T’i përzësh me shkelma nga zyra, do këtë revoltë

Politikë

Nuk pranon humbjen, Mark Marku sulmon PS: T’i përzësh me shkelma

Mark Marku, kandidati për deputet në Lezhë, për Partinë Demorkatike, është përplasur një natë më parë në emisionin e Blendi Fevziut, me një socialist. Ai i revoltuar shprehet se populli është shitur për një thes miell, duke sulmuar PS që janë të pacipë.

“Mark Marku: E keni çuar popullin në atë pikë, saqë shitet dhe ka festë kur ka miell një thess mielli. Dhe në fund fare u caktojnë çmimin. U thonë ja, ju fleni një thes mielli dhe 50 mijë lekë. Por ju jeni të pacipë

Arbjan Mazniku: Si qenkemi?

Blendi Fevziu: Në çfarë kupimi?

Mark Marku: Po ja, me këta ka kuptimin që tu ngrihesh dhe t’i përzësh me shkelma nga zyra e t’i nxjerrësh ne rrugë e t’i trajtosh si rrugaçë.

Blendi Fevziu: E provove njëherë Mark

Mark Marku: Jo more jo, nuk ka ndodhur kjo gjë.

Blendi Fevziu: Çfarë do ndodhë?

Mark Marku: E di ti çfarë ndodh kur nuk lejohen zgjedhje? Revoltë.

Blendi Fevziu: Do ketë revoltë?

Mark Marku: Revoltë do ketë!”, biseda në studio.

ME TE LEXUARAT