“Ke marrë 500 mijë euro për votën kundër Metës”, debat i fortë Gjuzi-Myftaraj: Mirë ia bëmë...

Politikë

“Ke marrë 500 mijë euro për votën kundër

Deputeti Kujtim Gjuzi eshte perfshire ne nje debat me Kastriot Myftarajt lidhur me mos shkuarit në SHBA dhe shkarkimin e presidenti Meta.

Gjate nje debati ne PolitikOn, Myftaraj e akuzoi Gjuzin qe ka marre 500 mije euro per te votuar pro shkarkimit te Metes. Gjuzi nuk e mohoi akuzen, por thjesht tha qe mire ja bene Metes qe e shkarkuan.

Pjese nga debati:

Myftaraj: Edhe ti Kujtim nuk shkon në SHBA, matanë Atlantikut. Ka frikë ta verifikojë nëse është non grata.

Gjuzi: Me ngadalë. Unë jam ambasador i paqes në SHBA. Unë jam anëtar i konferencës së Vjenës. Unë nuk jam spiun sigurimi. Më kanë akuzuar edhe se nuk kam shkollë të mesme, por ja ku i kam diplomat.

Myftaraj: Sa para keni marrë për votën kundër Ilir Metës, se akuzohet se keni marrë 500 mijë euro. Do tua jepte Arben Ahmetaj. Keni marrë paratë e shtëpive të tërmetit, 10 shtëpi keni futur në xhep.

Gjuzi: Mirë ia bëmë! Ia fala 90 minuta Metës.

ME TE LEXUARAT