Kërcënoi policinë me pistoletë lodër dhe thikë, qëllohet për vdekje 16 vjeçari

Bota

Kërcënoi policinë me pistoletë lodër dhe thikë,


Një djalë 16-vjeçar u qëllua për vdekje nga një oficer i Policisë së Shtetit Maryland pasi shfaqi një pistoletë loder dhe një thikë të ​​martën pasdite, tha policia.

Autoritetet morën dy telefonata në 911, duke raportuar dikë që ai po vepronte me dyshim, i cili dukej se kishte një armë, tha drejtuesi i Policisë së Shtetit Maryland Jerry Jones. Një oficer u përball me një subjekt mashkull të armatosur me një thikë dhe një armë lodër në një rrugë me pemë në bllokun 23000 të Hollyëood Road, tha Jones.

Një dëshmitar tha se subjekti nxori një thikë dhe u përpoq të ngrihej, tha Jones. Oficeri e urdhëroi atë të hidhte thikën, dhe më pas qëlloi përsëri. Peyton Ham, 16 vjeç, u dërgua në Spitalin MedStar St. Mary, ku u shpall i vdekur. Ham jetonte në një shtëpi tjetër në bllokun 23000 të Hollywood Road.

“Çdo humbje e jetës është një tragjedi; kjo veçanërisht është një tragjedi,” tha Jones. “Ne i marrim këto shumë seriozisht. Unë sigurisht që ndiej keqardhje për familjen e këtij të riu dhe atë që ata po ndiejnë tani. Unë as nuk mund ta kuptoj se sa e trishtuar duhet të jetë kjo, dhe tragjike, dhe ne e ndiejmë atë. Hetuesit e ndiejnë këtë. ”

Thika dhe arma lodër u gjetën në vendngjarje. Oficeri, i cili ka qenë në policinë e shtetit për dy vjet e shtatë muaj, është me leje administrative ndërsa hetohet. Të shtënat ndodhën pranë Leonardtoën Barrack të departamentit të policisë së shtetit, e vendosur në Leonard Hall Drive.

ME TE LEXUARAT