Numri i përdoruesve të WhatsApp Business është katërfishuar

Teknologji

Numri i përdoruesve të WhatsApp Business është

Aplikacioni WhatsApp Business i Meta-s, tani po iu shërben më shumë se 200 milionë përdoruesve në platformën e tij, një rritje katërfish nga rreth tre vjet më parë, tha të martën shefi Mark Zuckerberg.

Rritja e bazës së përdoruesve vjen pasi Meta e zhvendos fokusin në zhvillimin e mesazheve të biznesit, pasi një ekonomi e pasigurt ngadalëson biznesin e saj kryesor të reklamave.

Meta tha se së shpejti do të fillojë testimin e veçorive që do të ndihmojnë bizneset e vogla të shfaqin reklama që klikojnë në platformën e mesazheve pa pasur nevojë për një llogari në Facebook.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Bizneset e vogla dhe të mesme do të jenë në gjendje t’ju dërgojnë klientëve të tyre mesazhe të personalizuara, të tilla si kujtesa për takime.

Meta ka punuar për të fituar para nga aplikacionet e saj të mesazheve, WhatsApp dhe Messenger, pasi CEO Zuckerberg e sheh biznesin e mesazheve si shtyllën tjetër të kompanisë. 

 

ME TE LEXUARAT