“Ishte si ëndërr”, sulmuesi Arbër Hoxha pas Euro2024: Kishim kundërshtarë të fortë, dhamë maksimumin

Sport

“Ishte si ëndërr”, sulmuesi Arbër Hoxha pas Euro2024:

Sulmuesin Arbër Hoxha, ka thene se Kombëtarja shqiptare dha maksimumin e saj në rrugëtimin e Euro2024.

Në një deklaratë për gazetarët pas rikthimit nga Gjermania, Hoxha u shpreh se në ato minuta që ishte në fushë, dha maksimumin edhe pse kishin kundërshtarë shumë të fortë përballë.

“Së pari dua të falënderoj të gjithë shqiptarët që ishin me ne atje, ishte ndenjë e jashtëzakonshme.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Sa i përket anës personale jam munduar të jap maksimumin dhe të bëj më të mirën.

Kishim kundërshtarë të fortë. Për mua ishte ëndërr të isha në Gjermani, kam dhënë 100% në çdo minutë.”-u shpreh Arbër Hoxha.

Ai ishte nje nga zbulimet e kombetares tone ne kete Europian si nje futbollist qe me aktivizimin e tij beri skuadren tone me efektive ne sulm.

ME TE LEXUARAT