A do të largohet nga Juventusi këtë verë? Cristiano Ronaldo përgjigjet për herë të parë

Sport

A do të largohet nga Juventusi këtë verë? Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo foli para ndeshjes me Hungarinë, teksa ndodhej në konferencën për shtyp së bashku me trajnerin e Portugalisë, Fernandos Santos. Nuk munguan pyetjet edhe për të ardhmen e tij.

“Ndihem i qetë në lojë në sulm, në qendër, në të djathtë, në të majtë. Aty ku është më mirë të luajë për të ndihmuar ekipin të fitojë. Pozicioni im nuk është vendimtar por fitues. Pavarësisht nëse luaj apo jo në pozicionin tim të preferuar: për sa kohë që ne fitojmë dhe unë mund ta ndihmoj ekipin tim, më pëlqen të luaj kudo”, tha ai.

Do të jeni i pari që do të luani pesë finale në një Kampionat Evropian “Nuk jam mbingarkuar, është një rekord i mirë. Por gjëja më e rëndësishme do të jetë të përpiqem të fitojë përsëri Kampionatin Evropian.

Ne jemi duke punuar mirë, që nga seanca e parë e trajnimit. Ne jemi të gjithë gati dhe nesër shpresoj se mund të fillojmë në këmbën e djathtë. Është e rëndësishme të fillosh me një fitore. Tifozët do të jenë në anën e tyre, por është mirë të luash në një stadium të plotë: jam gati”.

ME TE LEXUARAT