“Pajtohen” Rama e Kurti, të përqafuar në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor

Politikë

“Pajtohen” Rama e Kurti, të përqafuar në Samitin e

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në llogarinë e tij në Instagram një foto me homologun kosovar Albin Kurti. Në foton e publikuar, dy liderët shqiptarë duken të përqafuar dhe të buzëqeshur.

Pas tyre, i buzëqeshur shfaqet edhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Mesa duket në foto, kryeministri Rama dhe Kurti i kanë lënë për një çast mosmarrëveshjet që kanë pasur në të shkuarën.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edi Rama (@ediramaal)

Shqipëria ishte këtë herë mikpritësja e samitit të radhës të liderëve të Ballkanit Perëndimor i cili u zhvillua në Pallatin e Brigadave. Në këtë samit morën pjesë liderët e Kosovës, Serbisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi dhe Bosnje Hercegovinës. 

ME TE LEXUARAT