Vrasja e gazetarit grek, zbulohen detaje të reja nga krimi i rëndë

Kosovë&Rajon

Vrasja e gazetarit grek, zbulohen detaje të reja nga krimi i

Disa ditë nga vrasja e gazetarit grek, të tjera detaje janë zbuluar. Mediat greke shkruajnë se nga dëshmitë, një officer i El.AS ka treguar se vrasja ka ndodhur për motive të dobëta, dhe shkaku i vrasjes do trondisë publikun.

 

 “Ne po shqyrtojmë gjithashtu mundësinë se diçka e parëndësishme fshihet pas  vrasjes së George Karaivaz . Diçka që kur të dalë mund të na habisë. Bëhet fjalë për një mosmarrëveshje e fortë ose ndoshta një ngjarje që gazetari nuk i kushtoi vëmendje, që për fat të keq i mori jetën”, ka thënë ai.

Ndërkohë, organi akuzës ka marrë dëshmitë e familjarëve dhe miqve të George Karaivaz, ndërkohë që pritet rezultati i analizave që janë bërë në celularin dhe laptopin e tij, për të gjetur ndonjë detaj që mund të hedhë dritë mbi ngjarjen e rëndë.

ME TE LEXUARAT