Përplasje e dhunshme në Greqi, plagosen 3 policë, 22 të arrestuar

Kosovë&Rajon

Përplasje e dhunshme në Greqi, plagosen 3 policë, 22 të

Incidente mes policëve dhe një grupi personash të panjohur kanë ndodhur në agimin e së premtes në rrugët e Exarchia.

Ngjarja ka ndodhur në rrugët Koletti, Benaki dhe Messolongiou.

Sipas ERT, tre punonjës policie të Grupit të Veprimit kanë mbetur të plagosur lehtë ndërsa janë arrestuar 22 persona.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

 

ME TE LEXUARAT