Ja kujt ia dedikon fitoren e “Ferma VIP” Dijonis Biba: U bë forca ime

Showbiz

Ja kujt ia dedikon fitoren e “Ferma VIP” Dijonis Biba: U bë

Dijonis Biba ishte fituesi i edicionit të parë të “Ferma VIP”, i cili rrëmbeu zemrat e publikut dhe arriti të triumfonte, duke marrë çmimin e madh prej 100 mijë eurosh.

Por për “Vizioni i Pasdites”, Dijonisi ka thënë se fitoren ia dedikon nënës së tij, e cila nuk jeton më.

Ai shtoi se gjatë kohës që përballej me sfidat, para syve i shfaqej imazhi i saj, duke u bërë burim force për të triumfuar.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

“Çmimin e madh ia dedikoj nënës sime që nuk e kam gjallë. Gjatë sfidës, vetëm imazhi i nënës sime m’u shfaq para syve dhe më ka ndihmuar. U bë forca imë”, tha Dijonisi.

Përballja e fundit ishte ajo me Florjan Agalliun në një televotim vendimtar, që u meritua pas tejkalimit të qarkores së sfidës, ku ishte përballë Çiljeta Xhilagës dhe Ditea Berishës.

 

 

ME TE LEXUARAT