Tërmet i fortë në Greqi, ja sa ishte magnituda

Kosovë&Rajon

Tërmet i fortë në Greqi, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 4.6 ka goditur pak minuta më parë ishullin e Kretës në Greqi. Mediat greke raportojnë se thellësia fokale ka qenë 10 kilometra, ndërsa epiqendra 99 kilometra nga Irapetra.

Aktualisht nuk raportohet për lëndime në njerëz apo dëme materiale.

Kujtojmë që gjatë ditëve të fundit është rritur ndjeshëm aktiviteti sizmik në të gjithë rajonin. Goditje të vazhdueshme nga tërmeti ka patur në Greqi, Mal të Zi dhe në Turqi.

ME TE LEXUARAT