VIDEO/ Shpërthim i madh në SHBA, evakuohet popullsia

Bota

VIDEO/ Shpërthim i madh në SHBA, evakuohet popullsia

Një shpërthim i madh ndodhi sot në zonën industriale të Illinois, SHBA, dhe një evakuim emergjent i popullsisë lokale është duke u zhvilluar.

Autoritetet e Illinois kanë lëshuar një urdhër për evakuimin emergjent të njerëzve që jetojnë pranë vendit të shpërthimit, i cili ndodhi pas zjarrit në zonën industriale.


Disa stacione zjarrfikëse janë në vendin e ngjarjes dhe po përpiqen të lokalizojnë zjarrin në fabrikën e kimikateve. Media njoftoi se shkaku i shpërthimit është ende i panjohur, dhe nuk ka asnjë informacion në lidhje me të plagosurit.

ME TE LEXUARAT