Shembet gjatë natës mbikalimi i metrosë, vdesin 13 persona dhe plagosen 70 të tjerë në Meksikë

Bota

Shembet gjatë natës mbikalimi i metrosë, vdesin 13 persona dhe

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Meksikë pak orë më parë. Mësohet se mbikalimi i metrosë në kryeqytetin e vendit është shembur duke shkaktuar 13 viktima dhe 70 të plagosur.

Mediat ndërkombëtare bëjnë me dije se ekipe të zjarrfikëses dhe ekipet e shpëtimit të emergjencës ndodhen në vendin e ngjarjes, duke punuar për shpëtimin e trupave që janë në terrenin e vështirë.

ME TE LEXUARAT