Çfarë ndodhi?! Erdogan një orë takim me Mitsotakis në samitin e NATO-s

Bota

Çfarë ndodhi?! Erdogan një orë takim me Mitsotakis në

Takimi që pra disa muajsh dukej i pamundur, sot përfundoi brenda një ore.

Samiti i NATO-s bëri bashkë kryeministrit grek Kyriakos Mitsotakis dhe presidentin e Turqisë Recep Tajip Erdogan. Akulli mes tyre u thye dhe sipas mediave greke ata vendosën të linin pas tensionin e vitit 2020.

Sipas mediave greke, Ergodan do të flasë për takimin në një konferencë për shtyp të paralajmëruar për ditën e sotme.

Edhe kreu i qeverisë greke pritet të japë një deklaratë për mediat.

ME TE LEXUARAT