U ekzekutua me breshëri kallashnikovi pranë Gjykatës së Apelit në Vlorë, kush është 31-vjeçari i vrarë

Aktualitet

U ekzekutua me breshëri kallashnikovi pranë Gjykatës së

Taulant Gjika, është viktima e atentatit të ndodhur pak më parë në Vlorë.

NJOFTIMI I POLICISË:

“Me datë 03.03.2021, rreth orës 14:20, në lagjen “Bashkimi”, në afërsi të Gjykatës së Apelit, Vlorë, është qëlluar me armë zjarri, në rrethana ende të paqarta shtetasi T.Gj., 31 vjec, i cili si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë në Spitalin e Vlorës.

Shërbimet e Policisë kanë mbërritur menjëherë në vendgjarje ku është rrethuar zona dhe janë ngritur pika kontrolli në hyrje dhe në dalje të qytetit dhe përgjatë rrugëve që lidhin njësitë administrative me qëllim kapjen e autorit.

Grupi hetimor po vijon punën për sekuestrimin e cdo prove materiale që do ti shërbej zbardhjes së ngjarjes dhe identifikimit të autorit/ve”, njofton policia.

ME TE LEXUARAT