Të shpallur në kërkim për vjedhje, arrestohen dy të rinjtë në Berat

Aktualitet

Të shpallur në kërkim për vjedhje, arrestohen dy të

Policia e BEratit vijon punën për kapjen dhe ndalimin e shtetasve të shpallur në kërkim.

Gjatë orëve të fundit janë arrestuar dy persona të shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale.

Njoftimi i policisë:

Në vijim të punës për kapjen dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të shtetasve të shpallur në kërkim, nga specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Berat u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit E. A., 27 vjeç, banues në lagjen “Donika Kastrioti”, Berat.

Ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Apelit Vlorë i ka vendosur masën “Arrest në burg”, për veprën penale “Kundërshtim i punonjësit të policisë”.

Gjithashtu u bë kapja e shtetasit E. B., 26 vjeç, banues në Ura Vajgurore, të cilin Gjykata e Apelit Vlorë e ka dënuar me burgim për veprën penale “Vjedhja”.

Veprimet e mëtejshme për shtetasin E. B. do të kryhen nga DVP Fier.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme.

ME TE LEXUARAT