Lëkundje tërmeti në vend, ndjehet në Tiranë, Durrës dhe Lezhë

Aktualitet

Lëkundje tërmeti në vend, ndjehet në Tiranë,

Një tërmet i fortë është ndjerë në Tiranë, dhe ne disa qytete te vendit. Sipas IMSC-së, fuqia e lekundjes ishte 5.0 ballë.

Lëkundje tërmeti në vend, ndjehet në Tiranë,

Nderkohe bazuar ne te dhenat paraprake, epiqendra e ngjarjes ka qene diku mes Tiranes dhe Lezhes.

Mësohet se lëkundje janë ndjerë edhe në Durrës dhe Lezhë, ndërsa epiqendra dyshohet se ka qenë në Lezhë.

Nga raportimet e deritanishme nuk njoftohet per deme edhe pse nje fuqi e tille e lekundjeve klasifikohet tek termetet e forta./lajmifundit.com

Lëkundje tërmeti në vend, ndjehet në Tiranë,

ME TE LEXUARAT