"Koka" e grupit të killerave që merrnin urdhër nga burgu, Admir Tafili pritet të hapë “kutinë e pandorës”

Aktualitet

"Koka" e grupit të killerave që merrnin urdhër nga

Ditën e sotme është sjellë në SPAK nga burgu i sigurisë së lartë të Burrelit i dënuari i përjetshëm Admir Tafili.

Ai  ka kërkuar rihapje dhe hetim të thelluar për vrasjen e babait të tij, Bahri Tafili.

Gjatë të gjithë ditës së sotme, është pyetur nga dy prokurorë të SPAK ndërsa seanca ka përfunduar për të rinisur sërish ditën e nesërme.

Admir Tafili po hap “kutinë e pandorës” për ngjarje kriminale të ndodhura së fundmi dhe gjatë dy dekadave në qytetin e Shkodrës, ku përmenden grupe të forta kriminale.

Kujtojmë se Admir Tafili, i cili është dënuar me burg të përjetshëm për disa vrasje njihet si “koka” e grupit të vrasësve me pagesë që merrnin urdhra nga burgu./Top Channel

ME TE LEXUARAT