Kërcënoi me thikë 16-vjeçarin dhe i mori 5.000 lekë, në kërkim i mituri në Tiranë

Aktualitet

Kërcënoi me thikë 16-vjeçarin dhe i mori 5.000 lekë,

Policia e Tiranës ka njoftuar mëngjesin e sotëm se ka nisur kërkimet për një 16-vjeçar, pasi ka kërcënuar me mjet prerës një bashkëmoshatarin e tij dhe i ka marrë 5.000 lekë. Blutë bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në Tiranë, në rrugën “Loni Ligori”.

“Më datë 20.04.2021, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë dhe punohet për shoqërimin e një 16-vjeçari, pasi në rrugën “Loni Ligori”, dyshohet se nën kërcënimin e një mjeti prerës, i ka marrë shumën 5.000 lekë, bashkëmoshatarit të tij”, njofton policia.

ME TE LEXUARAT