Autori zbriti nga mjeti me xhama të zinj dhe qëlloi me breshëri 31-vjeçarin, dyshohet për konflikt jashtë Shqipërisë

Aktualitet

Autori zbriti nga mjeti me xhama të zinj dhe qëlloi me breshëri

VLORE
Zbardhen detaje te reja nga vrasja e 31-vjecarit Taulant Gjika, në Vlorë. Autori i krimit ka zbritur nga një makinë me xhama të zinj dhe është drejtuar nga i riu, duke e qëlluar me breshëri kallashnikovi.

Autori i ngjarjes ka qenë i maskuar, por siç raportohet, dyshohet se është identifikuar dhe shoqëruar nga policia.


Sa i përket të shkuarës së viktimës, ai njihej dhe ishte i identifikuar si një nga njerëzit e botës së krimit.

Paraprakisht po hetohet për ndonjë përplasje të mundshme mes autorit dhe viktimës jashtë Shqipërisë, pasi 31-vjeçari Gjika ka jetuar jashtë dhe dyshohet se aty mund të ketë ndonjë bazë konflikti.

ME TE LEXUARAT