Akuzat e rënda të vëllait të Dybala-s: Tek Argjentina luan kush paguan

Kliko per me shume info

Paulo Dybala është një nga futbollistët më premtues të Juventus, por edhe të kombëtares së Argjentinës.

Kliko per me shume info

Askush nuk e mohon talentin e tij, por lënia shpesh në stol si me Juventusin ashtu edhe me Argjentinën, duket se e ka mërzitur vëllain e talentit.

Gustavo Dybala  ka hedhur akuza të rënda drejt Federatës së Futbollit Argjentinas.

Disa orë para se ndeshja e Argjentinës me Kolumbinë të fillonte, kur ai e kishte kuptuar se vëllai i tij nuk do të aktivizohej, ai publikoi një status drejtuar federadës dhe trajnerit, Scaloni.

Gustavo Dybala shkruan në Twitter:

Nëse ata nuk mund të fitojnë para nga ju, atëherë nuk keni për të luajtur!!!!”
Paulo Dybala u aktivizua vetëm 35 minuta ndaj Kolumbisë, ndërsa trajneri i përkohshëm i Argjentinës hodhi poshtë çdo teori se ai kishte ndonjë gjë me Dybalan.

Scaloni tha:

Me të vërtetë mendoni se kam një problem me Dybala? Paulo është një fenomen, ai është një lojtar i shkëlqyer futbolli. Ne duhet të shikojmë përpara, jo prapa”.
Dybala pas shpërthimit në sezonin e tij të parë me Juventus, duket se po gjen pak vend në ekipin bardh e zi.

Mediat italiane shkruajnë se vënia në fushë e Ronaldos e komplikon aktivizimin e tij, ndërsa tek kombëtarja, është Messi ai i cili minimizon minutat lojtarit.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here