Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kroacia, finalistja më e dobët në historinë e Botërorit

Kroacia është gati të shkruajë historinë të dielën në Moskë, por me petkun e skuadrës jofavorite. Madje, më pak favoriten e të gjithë historisë.

Ballkanasit janë finalistja më e dobët në letër sipas renditjes së FIFA-s nga vitin 1993 (kur FIFA nisi të bëjë rankimin).

Ata renditen në vend të 20-të dhe kurrë më parë një kombëtare që është renditur kaq poshtë nuk ka shkuar deri në epilogun e një Botërori.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet