Zidane tek Juventus? Reagon francezi: E adhuroj Italinë

Sport

Zidane tek Juventus? Reagon francezi: E adhuroj Italinë

Tekniku  i Real Madrid Zinedin Zidane ka folur për mediat për dashurinë që ka për Juventusin, ku ka luajtur për 5 sezone.

 “Më pëlqen puna që bëj. Më mungon Del Piero apo Italia? Të dy. Italia është në zemrën time, kam kaluar 5 vite në Torino dhe Juventusi është ende i rëndëisshëm për mua. E ardhmja te Juve? Tani për tani jam këtu, do të shohim.

Zidane tek Juventus? Reagon francezi: E adhuroj Italinë

Ndihem shuëm mirë pas kësaj ndeshje. Luajtëm një ndeshje të mrekullueshme, vuajtëm pak në nisje të pjesës së dytë. Kemi luajtur shumë mirë, jam krenar për të gjithë, kjo është Champions League. Mbetet edhe një ndeshje, nuk do të jetë e lehtë.

Nuk ndryshuam modul, mbetëm në 4-3-3 dhe ndërruam vetëm Militao për Varane, që ishte pozitiv për koronavirus. Ata e goditën vetëm një herë portën dhe shënuan gol. Kaq ishte. Është e komplikuar, ky është futbolli.

Zidane tek Juventus? Reagon francezi: E adhuroj Italinë

Vinicius po luan mirë, ndihmon ekipin dhe merr shumë energji kur shënon. Kishte shumë nevojë për të shkuar te goli. Unë e di mirë se çfarë lojtari është ai. El Clasico të shtunën? Sonte (mbrëmë) shijojmë fitoren, më pas nis puna për ndeshjen me Barcelonën”, është shprehur ai. 

ME TE LEXUARAT