Suedi-Shqipëri/ Arbitri i mohon penalltinë Armando Brojës

Sport

Suedi-Shqipëri/ Arbitri i mohon penalltinë Armando Brojës

Ka startuar në orën 19:00 sfida miqësore mes Suedisë dhe Shqipërisë.

Në minutat e para vendasit morën kontrollin e lojës, por kuqezinjtë janë shfaqur disa herë rrezikshëm me anë të kundërsulmeve.

I atillë ishte edhe rasti i Armando Brojës në minutën e 11-të. Broja jep spektakël me një shpërthim në krahun e djathtë të sulmit!

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

RASTI I BROJES

Ai hyn në zonë dhe rrëzohet pas një kontakti të mbrojtësit, por gjyqtari çuditërisht nuk jep penallti.

ME TE LEXUARAT