Mrekulli, Jasir Asani shënon gol ndaj Polonisë

Sport

Mrekulli, Jasir Asani shënon gol ndaj Polonisë

Shqiperia e mbylli ne avantazh pjesen e pare ndaj Polonise.

Ne ndeshjen e vlefshme per Euro 2024, Shqipëria kaloi në avantazh me nje gol te shenuar Jasir Asani në minutën e 37

21′ Shënon Polonia me Kiwior, por VAR anulon për pozitë jashtë loje të mbrojtësit.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

16’ Polonia provon me një goditje këndi nga e majta, zona pastrohet nga mbrojtja kuqezi.
10’ Një top mbrapa i Ismajlit vë në vështirësi Strakoshën, i cili nuk mendohet dhe shkelmon menjëherë në gjysmëfushën kundërshtare.

7′ Goditja e parë në portë vjen nga polakët. Lojtarët hutohen nga një dëmtim i Zielinski, por Kaminski vijon lojën dhe gjuan drejt portës ku gjen Strakoshën të gatshëm.
1′ Fillon ndeshja në ‘Air Albania’, ekipet në kërkim të fitores.

ME TE LEXUARAT