Shqiperi-Poloni, ndeshja u nderpre qe ne nisje nga hedhja e flakadaneve ne fushe

Sport

Shqiperi-Poloni, ndeshja u nderpre qe ne nisje nga hedhja e flakadaneve ne fushe

Flakadanet e hedhur ne fushe u bene shkak per vonesen e ndeshjes Shqiperi-Poloni qe ne nisje te saj.

Pas leshimit te topit te pare ne fushe, teksa loja ishte ne vazhdim, ne krahun e Polonise prane portes, jane hedhur tymuese.

arbitri nderpreu ndeshjen per 2 mintua e 40 sekonda.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Me pas i kerkoi kapitenit kuqezi qe tu beje thirrje tifozeve per te mos hedhur sende ne fushe.

Shqiperi-Poloni, ndeshja u nderpre qe ne nisje nga hedhja e flakadaneve ne fushe

Jane dashur disa minuta ndersa forcat zjarrfikese kane hyre ne fushe dhe kane hequr tymueset.

Vetem pas pastrimit te fushes, ndeshja rifilloi serish. Akte te tilla rrezikojne kombetaren dhe FSHF-ne te penalizohen rende nga UEFA.  

ME TE LEXUARAT