Kamerat e sigurisë filmojnë sulmin me raketa në plazhin e Krimesë

Soft

Kamerat e sigurisë filmojnë sulmin me raketa në plazhin e

Një video e sulmit raketor në plazhin e Krimesë të mbushur me turistë, është shfaqur në rrjetet sociale.

Videoja shfaq plazhin në Sevastopol të Krimesë, që u godit nga një seri shpërthimet gjatë 23 qershorit.

Pamjet janë realizuar nga kamerat e sigurisë, ku shihen qindra persona duke ikur nga uji, para se të shpërthen bombat të binin.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Në video shihen pasojat e raketës M74 e cila shpërndan copëza të vogla, dhe që lansohen me sistemin raketor ATACMS.

Autoritetet ruse pretendojnë se sulmi ka rezultuar me “dëme të mëdha” në mesin e civilëve në Krime, ku sipas Kremlinit kanë humbur jetën katër persona dhe qindra tjerë janë plagosur.

ME TE LEXUARAT