Dalin rezultatet, demokratët e vendosën, kush është fituesi i zgjedhjeve për kreun e PD-së

Politikë

Dalin rezultatet, demokratët e vendosën, kush është fituesi

Ka përfunduar numërimi i votave në qendrat e votimit të PD-së për garën e drejtuesit të partisë më të madhe opozitare. Sipas rezultateve paraprake, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka fituar bindshëm ndaj rivalëve të tij duke marrë mbështetjen e 32 882 demokratëve, e përkthyer ndryshe, 81 % të votave. 

I dyti në garë renditet, Agron Shehaj i cili nuk ka marrë mbështetjen e duhur nga demokratët dhe një rezultat të denjë përballë kryetarit të PD-së, Lulzim Basha.

Kane votuar total: 41095 Perqindja: 54.7%

40674 vota te vlefshme

Kadilli: 763

Harxhi: 991

Shehaj: 6038

Basha 32882 ose 81%

ME TE LEXUARAT