Meta uron Berishën në 77-vjetorin e lindjes: Simbol i përsosmërisë

Politikë

Meta uron Berishën në 77-vjetorin e lindjes: Simbol i

Këtë të premte ish-kryeministri në 77-vjetorin  e lindjes shkruajti se kjo ditëlindje e gjen më të motivuar se kurrë për misionin e tij të cilin e quan vendimtar për fatin e Partisë Demokratike dhe demokracisë në Shqipëri.

“Miq, sot jam 77 here i lumtur sepse kjo ditëlindje me gjen:


Me te motivuar se kurrë ne mbrojtjen e te vërtetave qe unë besoj dhe në një mision te ri, jetik dhe vendimtar për fatin e Partisë Demokratike dhe demokracisë ne Shqipëri”, shkruajti Berisha.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Nderkohe mes personave qe e kane uruar Berishen eshte edhe presidenti Ilir Meta. 

Sipas tij numri 77 ne Bibel eshte simbol i persosmerise.

Urimi i Metes:

ME TE LEXUARAT