U arrestua nga Serbia, lirohet zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës

Kosovë&Rajon

U arrestua nga Serbia, lirohet zëvendësdrejtori i Policisë

Ministria e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës ka njoftuar se zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës, Dejan Jankoviq, është liruar, nga autoritetet e Serbisë.

Ai u mbajt në Rashkë që prej dje pas ndalimit në kufi.

Ministria e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës ka njoftuar se ai është duke ardhur në Kosovë.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

“MPJD njofton opinionin e gjerë publik se përfaqësuesi i zyrës së Republikës së Kosovës në Serbi, ambasadori Jetish Jashari, ka konfirmuar se zëvendësdrejtorit i Policisë së Kosovës, Dejan Jankoviq, sapo është liruar dhe ndodhet rrugës për në Kosovë.

Në vijim do të njoftoheni për më shumë detaje”, thuhet në njoftimin e publikuar në Facebook.

ME TE LEXUARAT