Emri/Zhduket studentja shqiptare në Shkup, shëtitja në mesnatë që rezultoi e fundit

Kosovë&Rajon

Emri/Zhduket studentja shqiptare në Shkup, shëtitja në

Një studente në Fakultetin Ekonomik u raportua e zhdukur mbrëmjen e së premtes në Ilinden të Shkupit. Bëhet fjalë për një 21-vjeçare me origjinë shqiptare, e identifikuar si Enkeleda Çela.

Zhdukjen e saj cilës e raportuar miqtë të cilët kanë njoftuar edhe familjen e saj në Shqipëri.

Të premten mbrëma, rreth orës 01:00 të mesnatës, Çela doli për shëtitje në lagjen Ilinden, ku banonte.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Por që atëherë ajo nuk është kthyer në shtëpi. Shoqja me të cilën jeton ka nisur kërkimet dhe sipas raportimeve, Enkeleda është parë mëngjesin e së shtunës në një pikë karburanti në Ilinden.

Emri/Zhduket studentja shqiptare në Shkup, shëtitja në

Rasti është raportuar në polici. Sipas miqve të Çelës, Ministria e Brendshme do të inspektojë kamerat ditën e hënë në vendin ku vajza u pa për herë të fundit.

Vajza ka flokë ngjyrë kafe në të kuqe dhe mban tela në dhëmbët e sipërm. Ajo është e gjatë 160 cm dhe peshon afërsisht 55 kg.

Kur ajo u zhduk, ajo kishte veshur xhinse dhe një xhaketë të zezë dhe mbante një çantë shpine.

 

ME TE LEXUARAT