Ngjarje e rëndë në SHBA, 19-vjeçari ther me thikë dy vajzat shqiptare (Detajet)

Bota

Ngjarje e rëndë në SHBA, 19-vjeçari ther me thikë dy

Një 19-vjeçar ka ndjekur dhe vrarë dy shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Mediat e huaja bëjnë me dije se i riu ka ndjekur viktimat e tij deri në shtëpi dhe më pas ka hyrë nga një dritare dhe i ka therur me thikë.

Departamenti i Policisë Largo tha se detektivët dyshojnë se Sage Gayle Curry ndoqi viktimat në deri në shtëpinë e tyre dhe hyri nga një dritare dhe më pas theri me thikë kuzhine dy gratë.

Në mënyrë të përsëritur ai goditi viktimën e parë në gjoks kur ajo ishte duke fjetur. Më pas Curry e goditi me thikë disa herë në fytyrë dhe qafë pasi gruaja e dytë u përpoq ta mbronte atë.

Curry iku me shpejtësi nga ndërtesa, por u plagos dhe menjëherë i kërkoi ndihmë një miku, i cili më pas thirri policinë.

Sulmi “besohet të jetë një veprim i rastësishëm”, tha policia e Largos në një deklaratë të martën. Sidoqoftë, kjo “mund të ndryshojë” ndërsa hetimi vazhdon.

 

 

ME TE LEXUARAT