Dalin fotot e autorit të sulmit me shigjeta në Norvegji

Bota

Dalin fotot e autorit të sulmit me shigjeta në Norvegji

Publikohen fotot e autorit të dyshuar te sulmit në Norvegji, nga i cili u konfirmuan katër viktima dhe disa të plagosur.

Personi në foto sipas policise është autori, që terrorizoi qytetin Kongsberg të Norvegjisë, teksa sulmoi njerëzit me hark e shigjeta.

Dalin fotot e autorit të sulmit me shigjeta në Norvegji

Mediat thone se i dyshuari eshte Reiner Winklarson, i cili është vënë në pranga.

Ai e ka njoftuar sulmin një video të publikuar në YouTube, disa ditë më parë.

Mediat shkruajne se disa ditë më parë në kanalin e tij në YouTube, autori paralajmeroi ngjarjen madje demonstroi aftësitë e tij të goditjes me shigjeta ne nje xhirim filmik.

ME TE LEXUARAT