U vra me breshëri plumbash në Vlorë, viktima Taulant Beqiraj ishte me precedent penal

Aktualitet

U vra me breshëri plumbash në Vlorë, viktima Taulant Beqiraj

Nje ngjarje e rëndë është shënuar mesditën e së mërkurës në qytetin e Vlorës në rrugën transballkanike përballë Gjykatës së Apelit ku ka mbetur i vrarë një 31 vjecar.


Burime bëjnë me dije se viktima është identifikuar si Taulant Beqiraj, djali i një ish punonjësi policie me precedent të mëparshëm penal.

Autori ka zbritur nga një makinë me xhama të zi dhe ka qëlluar mbi 31 vjeçarin i cili ka humbur jetën.

Personi që ka ndërruar jetë ka pasur me vete një pistoletë, thonë banorët. Viktima ka qëndruar më shumë se 5 minuta i shtrirë në rrugë dhe është marrë nga ambulanca ndërsa ndërroi jetë rrugës për spital pasi nuk i mbijetoi dot plagëve të marra.

Beqiraj ka qene protagonist në një ngjarje të rëndë të ndodhur në datë 27 shkurt 2018 në qytetin e Vlorës. 8 të rinj me pistoleta dhe kallashnikov janë përplasur me armë dhe kanë qëlluar ndaj njeri-tjetrit me armë zjarri. Nga shkëmbimi i zjarrit nga dy bandat mbetën 3 persona të plagosur. ​E gjithë ngjarja ndodhi në kulmin e lëvizjeve.

ME TE LEXUARAT