Radhë deri në rrugë tek "Raiffeisen Bank", vonesa me shërbimin, ankohet gazetarja, qytetarët: Hiqe llogarinë nga aty

Aktualitet

Radhë deri në rrugë tek "Raiffeisen Bank", vonesa me

Gazetarja Lindita Cela ka reaguar se fundi ndaj menyres si eshte trajtuar nga Raiffeisen Bank.

Ne nje status publik,  qe ne fakt perben edhe nje denoncim publik, ajo shkruan:

A ka ndonje vend ku zyrtarisht mund te drejtohesh per te kerkuar pak dinjitet, sherbim normal dhe jo arrogance, qe te perplasin ne fytyre drejtuesit e degeve te bankes?

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Radhë deri në rrugë tek "Raiffeisen Bank", vonesa me

Dhe ne fakt, reagimet per statusin e saj kane qene te shumta.

Nje qytetar shkruan ne komentin e tij mbi postimin: 

E thjeshte, hiq llogarine aty e shko ne tjeter, ku te respektojne. Kjo banke eshte me punonjes arrogante sepse ne baze te lidhjeve me politiken, jqne punesuar shume d. bosash, femije bosash, familjare bosash(te plotikes). Ne Shqiperi harrojne qe klienti eshte mbret.

Ne fakt, fotoja e publikuar nga gazetarja tregon radhe te gjate njerezish qe presin per te hyre ne banke per te marre sherbimin.

Rreshti i njerezve qe presin nis brenda bankes, dhe vazhdon deri jashte saj ne fund te shkalleve hyrese.

E ky nuk eshte nje fenomen i izoluar por thuajse ne te gjitha deget e kesaj banke, radhet jane te gjata dhe qytetaret humbasin nje pjese te mire te dites se tyre, per te marre sherbimin.

ME TE LEXUARAT