Maqedonia e Veriut lehtëson masat ndaj koronavirusit, ja kur do hiqen pengesat kufitare

Kosovë&Rajon
Maqedonia e Veriut lehtëson masat ndaj koronavirusit, ja kur do hiqen

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka vendosur një sërë masash lehtësuese ndaj izolimit për shkak të pandemisë. Duke nisur nga dita e enjte, autoritetet kanë vendosur që të hapin restorantet, kafenetë, hotelet dhe kopshtet.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Ndërsa nga data 1 qershor do të hapen kufijtë me fqinjët, përfshi edhe Shqipërinë që gjithashtu heq pengesat kufitare.

Instituti i Shëndetit Publik në Maqedoni ka regjistruar 14 pacientë të rikuperuar në 24 orët e fundit, 16 raste të reja me Covid-19, si dhe tre vdekje.

ME TE LEXUARAT